Uncategorized

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye herifış, cihan üzerinde belirli alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çısoy bir Bilgi Eşı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak münhasıran başına öne çısoy en koca miktarda ilaç içerik patentinin hak sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu koca adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği sahaı genişletmek isteyen Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın umumi resi beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na için insanın marifet kepezarcığının nispetle farklı etkenleri birleştirerek artırma çallıkışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle oturmak istemeyen kafaarı fehvaında ülkesini daimî özümleme eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı buluş belgesi kafavuruları ile de meşhurdur. 143 pare kafavurulmuş ve 280’den bir küme beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nispetle ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu evgin vüruten vakalarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Meydanında daha çok ciddi bir mütehassıs olmasıyla müşterek kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda koca bir öneme mevla olan Alkoçlar, Cihan çapında mevzi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk nöbet güruhlen flavonol glikozit esaslı olmak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 kıta de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise cumhur beyninde en çok buluş belgesi kafavurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilgi Eşı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çallıkışmalarla adamlık evveliyatına faydasını hiç yarım etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı konstrüksiyonsı sebebiyle anlı şanlı nöbetlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü payanlar elde etse dahi asla çallıkışmalarından vazgeçmemiş daimî olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez müşterek olmak üzere sağaltım yönünde vüruttirdiği dahişkeleri keşfederek adamlık evveliyatına koca bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese de bazı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek tesviye etmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz kuvvetlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız aşina şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu ahacık de muvaffakiyetlı olmuştur. Hiçbir kötü (üst etki) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonra ise 25’e yakın ülkede izinı münfailtır. Parçalanmamış çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birfena şirketin ortaklık ve kurucu kadrosunda mevzi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve plasman aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli resi beyıdır.
şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis Yardımcısıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca dahişkenin nispetle insanoğluna yarayacak nöbetler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta üstıkların geçmesi için belirli bir devirı beklesek dahi bazıları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de içerisinden kolay bir şekilde sağaltım edebilmek için bu kullanılıyor. Hassaten cinsel nöbetlev bozukluğunu da sağaltım eylemek için kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış ateşe karşı mukavim ve kuvvetlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi kafavurularının 2000 adetine yakının hak sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı nöbetleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her devir kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun periyodik kapanmalara ve toplumsal hayattan münezzeh zaruri aşiyan istirahatlarine sunulan kalan cihan toplumlarında birfena alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hüküm kazanmış durumda.

Konuyla ilişkin görüşünü beyan eden Spektral Holding El Yerleşmiş Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu çağ ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce icap ilaç, icap mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına konstrüksiyonlabilecek en sahih katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine koca miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna nazir çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da koca vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu vasatğıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde mevzi saha öbür fen adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok koca bir miktarda farmasötik dahiabat patentinin hak sahibi olması ve kafavurusunu ilk yaratıcı şahıs olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı duhulimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın asliye amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser sahaında çallıkışmalarını daimî oylumluleterek daimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birfena öğün Türkiye Yılın Bilgi Eşı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde değil yurt dışında doğrusu küresel anlamda da birfena ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı emların önlığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile müşterek anlı şanlı nöbetlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz için yararlı olmasını düşündüğü emlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı nöbete yarayacak emları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birfena farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken nazir faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye kafaladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çallıkışmaları kâin Spektral Mevduat Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış ölçü yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda mevzi saha bir kızıl sahası ile müşterek kafalatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki eder değnöbetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun mıhlı ölçü yahut miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Tabur’a yayımcı mızrap ruhsatları ile sağlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Tabur mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal alt konstrüksiyonsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin de marifet veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hak modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak nöbettiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir fen güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.su ve 18.06.2020 yayın zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası olmak üzere dü endüstriyel hammadde mızrap sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan makaslamaklı açıklamada telakkilerine mevzi maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye koca ulanmış ölçü mizan potansiyeline mevla olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve çav yalıtımı vacip olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise katıksız malzeme konstrüksiyonsındaki fosluklar sebebiyle yüksek derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan yüksek oranlarda izolasyon sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka bildirme planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine mutabık rezerv saptama raporları düzenlenerek halka bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevzi saha tafsilatlara için üste, TBY Holding sabık ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir