Uncategorized

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kocaış, dünya üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çıdem bir Fen Insanı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak münhasıran başına öne çıdem en heybetli oranda ilaç içerik patentinin hak sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu heybetli adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çalışmak istediği düzlükı izam etmek isteyen Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın genel serıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanoğlunun fen nişanarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çalışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapay zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle durmak istemeyen temeları mazmunında ülkesini durmadan simgeleme fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı buluş belgesi temelvuruları ile de meşhurdur. 143 pare temelvurulmuş ve 280’den bir tomar beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani evgin vüruten olaylarda hızlı sonuç alınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Fen Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Vadiında daha çok gerçek bir kompetan olmasıyla baş başa kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda heybetli bir öneme sahip olan Alkoçlar, Cihan çapında mevzi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa güruhlen flavonol glikozit esaslı sarhoş olmak üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise cumhur ortada en çok buluş belgesi temelvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Fen Insanı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çalışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç kalık etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı sayesinde hoş emeklere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü neticelar elde etse bile asla çalışmalarından vazgeçmemiş durmadan olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez baş başa sarhoş olmak üzere sağaltım yönünde vüruttirdiği bileşkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine heybetli bir medetı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese de bazı zikıymet molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yaymak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan ağırlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Salt bilinen şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de başarılı olmuşdolaşma. Tek kötü (taraf bulaşık) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonrasında ise 25’e yakın ülkede müsaadeı alınmıştır. Kamu çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birfena şirketin şirket ve kurucu kadrosunda mevzi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden mesul serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul serıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Resi bey çelteksıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca bileşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak emekler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta tarafıkların geçmesi için belli başlı bir mevsimı beklesek bile bazıları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de içerisinden kolayca bir halde sağaltım edebilmek için bu kullanılıyor. Antrparantez cinsî emeklev bozukluğunu da sağaltım kılmak için kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış kızdırmae karşı mukavim ve ağırlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi temelvurularının 2000 adetine yakının hak sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı emekleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her mevsim kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun süreli kapanmalara ve içtimai yaşamdan ırak zaruri ocak istirahatlarine maruz mütebaki dünya toplumlarında birfena alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir gayret kazanmış durumda.

Mevzuyla alakalı görüşünü bildirme fail Spektral Holding Patronaj Oturmuş Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle ferdî enformatik ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok alakalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine mimarilabilecek en akıllıca katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Fen Insanı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine heybetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna misal çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da heybetli vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu ortağıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde mevzi düzlük öteki bilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok heybetli bir oranda farmasötik bileşatır patentinin hak sahibi olması ve temelvurusunu ilk fail şahıs olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı başlangıçimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın baş amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana düzlükında çalışmalarını durmadan genleterek durmadan faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birfena su Türkiye Yılın Fen Insanı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil el dışında yani küresel anlamda da birfena ödülleri alarak bulduğu farklı devaların hakkındalığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile baş başa hoş emeklere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz için yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı emeke yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birfena farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken misal faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye temelladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çalışmaları mevcut Spektral Yatırım Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma kadir yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik düzlükındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda mevzi düzlük bir altın sahası ile baş başa temellatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki eder değemekikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun sabit kadir yahut miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Set’a basıcı esrar ruhsatları ile sağlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Set esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni zir mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakalı de fen veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize daimî güvence olarak emektiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir yöntem güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.sutaş ve 18.06.2020 yayın tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası sarhoş olmak üzere dü sınai hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen makalelı açıklamada içtihatlerine mevzi maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye heybetli katma kadir mizan potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ses yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise doğal gereç mimarisındaki tehiluklar sayesinde güçlü derecede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan güçlü oranlarda yalıtım sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik en planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine yarar rezerv sabitleme raporları düzenlenerek çecik enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevzi düzlük inceliklara gereğince hatta, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir