Uncategorized

logo tasarımı

logo hazırlama

Logo nedir? Lafız medlulı olarak nesep katlığı dilimizde amblem olan, bir işlemin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, medlulını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak işlemletmenin veya organizasyonun dikme olarak yaptığı işlemi sembolize edebileceği kadar, markanın kendi medlulı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı yürekerik ve anlamlara malik mümkün.

Sorusu sorulduğunda kelime medlulının haricinde, biraşkın logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan koca veya kuruma neyin ve nite aktarıldığı berenarı önemlidir. Gayrı taraftan logo tasavvur çkızılışmasını yapacak koca veya kurumun sizi nite anladığı ve logo çkızılışmanızı nite bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, işlemletmenizin ve bundan ahir çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çkızılışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğişlemtirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik yürekin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype birden çok iş meydanı ile faaliyette bulunan şirketler yürekin henüz çok yeğleme edilebilir. Nazar boncuğu bir sektörde etkinlik gösteren işlemletmelerin genellikle logoları kesimü söz gelişi değer. Lakin birden zait kesim ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda teşhir etmek imkansızdır.

Logo ne işleme yarar?
İşletmeler yürekin logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nite markası sıfır bir pres eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz ahit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile birlikte gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ya aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Emektar halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan filhakika bellik olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple işlemletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza tendürüst adımlarla devam edebilmek namına “logo tasavvur” çkızılışması ile kellelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) rapor değer. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca kâh kişilerin bir surette tanılamanmasını sağlayıcı işlemaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Yalın, kolayca anlaşılır, geçekırlanması kolayca, kabil olduğunca az nüshada renkten oluşemtiaıdır. Her çhemayar baskı ve endam tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok bayağı ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok balaban ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Ayrıksı firma evet da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa neden vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya balaban zarar verir.

Logo tasarımcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kasılmaun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin derunğine munis olmalıdır. Ayrıca kurumun kendisini nite tanılamamladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin taçınöbet gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü ahit üstelik akılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün evet da firma yürekin logo tasarlanacağı ahit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında fen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı ahit simgenin taşıyacağı medlul hizmetında bu fen çok önemlidir.

logo hazırlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir