Uncategorized

Plüton’un Burçlara Etkisi Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve sair felek cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir felek fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına yan veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli felek cisimlerinin insanların yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı altında gestaltlır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri gibi zatî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında haklı adımları atmaları dâhilin tavsiyelerde bulunur ve muamele gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi fail ayin burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak yer aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları söz gelişi fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene süresince hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir felek haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına yan veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine cesim ilişki göstermektedirler. Bununla müşterek astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle veladet haritası yorumlamak, yabanlık analizi düzenlemek, aşk ve münasebet astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, afiyet astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin balkonındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en gerçek görevlerinden biridir. Kişinin veladet geçmişine, saatine ve yerine göre hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kategorik bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı daha bir küme fen sahibi olmak istiyorsanız, birfena terimle karşılaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin dâhilin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi dâhilin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet geçmişine göre belirlenir ve birfena kişiye göre yabanlık ve gelecekteki olaylar karşı fen verebilir.

  2. Arslan Burcu: çoğunlukla 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar dâhilin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Veladet haritasında Ay’ın evetğu burçtur. Ay ıtır, bir kişinin romanesk yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı gibi yaşama şekline eser eder.

Burç yorumlaması karşı çok bir küme fen sahibi olmak dâhilin, astroloji terminolojisine aşina olmak önemlidir.

Had Valörı
Veladet haritası Bir kişinin veladet anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet anında yükselen burçtur. Kişinin kendini anlatım ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı fen verir.
Natal harita Veladet hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin balkonındaki olaylar ve yabanlık özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinim ederken bir başka gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin balkonındaki etkilere eser edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yanünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değişlemimlere eser edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse de, haklı bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, müstakbel tahmini ve daha sert çok laf karşı fen ita konusunda olabildiğince değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir