Uncategorized

Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece malumat aktarımı midein bileğil, aynı zamanda eğlence midein bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız lalettayin biriyle dokumalabildiği gibi hassaten tanıdığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri aracılığıyla dokumalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve yârenlik ika amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak veya amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş yapıp etmek midein sadece nickname (suni kişi) söylemek ehliyetli olurken kimilarındaysa sohbete başlangıçlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine başlangıçlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla izlence ara nedeniyleünü kullanarak sadece ovalı, ovalı ve hayaletlü, sesli ve hayaletlü gibi tercihe demetlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı gücük süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde entelekt mesajlaşma yazılımıdır. Bir özge popüler chat izlence olan ve internetin söylence yazılımlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir